<<Březen - 2023>>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Obecní úřad Hajany Obecní úřad Hajany Hajany 73, pošta Blatná, 388 01
Mob. telefon úřad: 602 444 330
e-mail: obec.hajany@tiscali.cz

Dětské družstvo

Zahájení činnosti mladých hasičů v Hajanech

 

Dne 25. 2. 2011 byla zahájena činnost mladých hasičů v Hajanech. Jedná se o 2 družstva (mladší žáci a starší žáci), přičemž obě  jsou zastoupena dětmi z Hajan a z Chluma. Vedení mladých hasičů se ujali Jiří Thorovský a Edita Zíková. Založení a následný chod obou družstev s sebou, přirozeně, nese nemalé finanční náklady. Proto se vedoucí, po předchozím návrhu rodičů dětí, rozhodli, že jako „odrazový můstek“ uspořádají finanční sbírku na zakoupení nejzákladnějšího vybavení. Sbírka byla uspořádána ve dnech 23. 5. - 31. 5. 2011 a za tuto krátkou dobu se podařilo získat finanční částku ve výši 14. 400,- Kč. Z této částky bylo investováno 11.988,- Kč na zakoupení sady hadic a sady savic, speciálně upravených pro dětský hasičský sport. Zbylé finance budou využity na další nutné výdaje spojené s činností mladých hasičů v Hajanech.
Dne 21. 5. 2011 jsme se zúčastnili naší první soutěže. Jednalo se o Okresní kolo soutěže mladých hasičů a dorostu v Drahonicích. Tato se skládala ze čtyř disciplín. Požární útok, štafeta 4 x 60m, štafetový běh CTIF a štafeta dvojic. Nutno zdůraznit, že jsme se i přes velmi krátkou dobu působnosti, mezi ostatními zkušenějšími družstvy, rozhodně neztratili, a obě družstva si za své předvedené výkony odvezla věcné ceny. V průběhu léta nás čeká ještě několik pohárových soutěží v požárním útoku. Soutěžní sezona bude zakončena 22. 10. 2011 ve Volyni  závodem požárnické všestrannosti.
Poděkování za pomoc, podporu a obětavost při trénincích i soutěžích patří všem rodičům, zástupcům SDH Hajany a SDH Chlum a v neposlední řadě sl. Michaele Vohryzkové, která se jako instruktorka účastní všech tréninků a soutěží.
Je na místě zmínit se o kladném přístupu obcí Chlum a Hajany, který je pro budoucnost a existenci mladých hasičů velmi důležitá. Obec Chlum například uhradila náklady na cestu do Drahonic. „Svým dětem“ také zakoupila soutěžní trička a každému z nich uhradila polovinu nákladů na letní soustředění, které v rámci tréninkového programu pořádáme v létě v chatovém táboře u rybníka Ostrý. Podle slov starosty obce Chlum Jiřího Bláhy je založení družstev mladých hasičů v Hajanech počinem, který obec Chlum velmi vítá a tato činnost bude z jejich strany podporována i nadále. Jeho přáním je, aby se v budoucnu podařilo založit samostatné dětské družstvo v Chlumu.
Obec Hajany se na činnosti mladých hasičů doposud podílela například nákupem soutěžních triček, nástěnky, kroniky, buzoly, stopek i dalších drobností a v nejbližších dnech rovněž zakoupí dětem přilby. Dále obec finančně zajišťuje dopravu na soutěže mladých hasičů. Podle slov starostky Dany Vohryzkové se mladí hasiči v Hajanech mohou i do budoucna spolehnout na finanční a materiální zajištění ze strany obce Hajany.
Všechny děti jsou velmi šikovné a věříme, že na náročných soutěžích, které nás čekají, budou s plným nasazením a elánem, jako doposud, hájit čest a dobré jméno Hajan i Chluma.

 

Jiří Thorovský, Edita Zíková

 

 

 

 

Založení dětské hasičské přípravky

Dne 13.7.2011 se u nás  v Hajanech založilo družstvo těch nejmenších hasičů (přípravka). Přípravku mohou navštěvovat děti od třech do sedmi let dítěte.

  

 

 

Video Požárního útoku CTIF: http://www.stream.cz/uservideo/148664-pozarni-utok-ctif

 

Průvodce plněním odznaků odborností 

viz. příloha

 

 

 

 

1.9.2015

 

Prázdninové vzpomínání 

Prázdniny jsou nenávratně za námi a dětem začínájí školní povinnosti a na prázdninové radovánky mohou už jen vzpomínat......

Již pátým rokem jsme pořádali letní hasičské soustředění pro mladé hasiče a jejich kamarády. V letošním roce soustředění probíhalo v chatové oblasti ve Vrbně, která je obklopená lesy a rybníkem vhodným ke koupání, kde jsme trávili nejvíce času.

Nejdůležitější náplní soustředění byla hra na téma Asterix a Obelix. Hned po příjezdu do objektu každého přivítal Asterix a Obelix v životní velikosti. celý týden byly děti motivovány dobrodružstvími těchto dvou hrdinů, probíhaly soutěže mezi skupinkami i soutěže jednotlivců, při kterých se účastníci naučili spolupracovat a řešit nejrůznější úkoly.Děti si vyzkoušely vařit jídlo v kotlíku, zasoutěžily si na olympijských hrách, všechny úspěšně prošly noční bojovou hru. Vlastníma rukama a zapojením fantatie si zhotovily vlastní tričko a jiné výrobky. Vytvořily a vyvěsily si vlajku, kterou nebylo jednoduché při nočních hlídkách uhlídat.

Navštívili nás šermíři s ukázkou svého umění, poté si mohli děti i dospělí vyzkoušet, že zacházet s mečem není vůbec jednoduché. Tuto akci dotovala Obec Hajany, za finanční podporu děkujeme.

Ráda bych poděkovala všem dětem za účast, byl to opravdu příjemný týden a největší díky patří vedoucím a instruktorům, kteří vše dělají bez nároku na odměnu ve svém volném čase i v rámci svých dovolených.

Za kolektiv MH Hajany Edita Zíková 

 

 

 

 

 

Přílohy:

preventista-junior.pdf preventista-junior.pdfpreventista.pdf preventista.pdfkronikar.pdf kronikar.pdfstrojnik-junior.pdf strojnik-junior.pdfstrojnik.pdf strojnik.pdfvelitel.pdf velitel.pdfcvicitel.pdf cvicitel.pdfinstruktor.pdf instruktor.pdf